środa, 24 czerwca 2026

Lidia Sadowa

No to pędzimy dalej po liście największych gwiazd polskiego dubbingu. Czy można w ogóle napisać cokolwiek bez wskazania kolejnej królowej, którą niewątpliwie jest Lidia Sadowa... i to nie tylko dlatego, że to przecież niesamowity głos królowej Elsy (dialogi) z "Krainy Lodu"... Wymieniać dalej? No dobra. Scarlet Witch w uniwersum Marvela, Maz Kanata z Gwieznych Wojen, Garona w "Warcrafcie: początek", Mystique w X-Menach, Tina Goldstein w "Fantastycznych Zwierzętach", Klara w serialu "Tomek i przyjaciele", królowa Calanthe w netflixowskim "Wiedźminie" i Laa-Laa w "Teletubisiach" (tak, wiem, ryją banię).
Wracając do Gwiezdnych Wojen to warto dodać, że w 6. sezonie użyczyła głosu kaminoance Nala Se (można by rzec, że architektowi klonów). 
Będę się powtarzał, bo wszystkie aktorki i wszyscy aktorzy na Pyrkonie byli mega-mili, ale co mi tam: Pani Lidia jest super! Cudowna osobowość. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz